Національний банк послабив деякі з валютних обмежень, введених ще в березні 2015 року

За повідомленнями ЗМІ, НБУ дозволив українцям при обміні валюти видачу готівкових коштів через каси та банкомати в будь-яких обсягах. Про це йдеться в постанові регулятора №718, опублікованій на сайті регулятора в четвер, 22 жовтня.
Регулятор пом'якшив обмеження по видачі готівкових коштів у національній валюті через каси та банкомати. Зараз банки зобов'язані обмежити їх видачу на суму до 300 тис. грн на добу на одного клієнта. Ця вимога стосувалася і валютно-обмінних операцій з фізичними особами. Тепер вона не буде поширюватися на такі операції, що, на думку Нацбанку, спростить населенню можливість продавати валюту в будь-яких обсягах.
Цим же рішенням НБУ частково пом'якшив правило обов'язкового продажу валюти на міжбанківському валютному ринку. Вимога щодо обов'язкового продажу 75% валютної виручки з цього моменту не поширюється на надходження від проектів в рамках міжнародних програм Євросоюзу, а також на гранти, які резиденти України отримують від міжнародних фінансових організацій.
Також ця норма скасована для коштів, які надходять в Україну від нерезидентів як грошового забезпечення щодо участі в аукціоні з приватизації держмайна.
Нагадаємо, раніше глава НБУ Валерія Гонтарєва заявила, що регулятор має намір повністю зняти валютні обмеження ближче до середини 2016 року, а заступник глави НБУ Дмитро Сологуб допускав дострокову поступову відміну валютних обмежень.
Слід відзначити, що 3 вересня НБУ продовжив дію антикризових заходів, введених в 2014-2015 роках, ще на три місяці - до 4 грудня.

"ПВ"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар