Світовий банк допомагатиме Україні в обмін на швидкі реформи

Світовий банк, як один з основних кредиторів України, надасть нашій країні в 2015 році пакет фінансової допомоги загальним обсягом $2 млрд. Про це йдеться в повідомленні банку, розміщеному на корпоративному сайті, передає «УНІАН».
«Я оголошую, що Світовий банк готовий надати Україні 2 млрд. дол. В 2015 році в якості підтримки країни, що зіткнулася з багатьма економічними, фінансовими та геополітичними викликами. Це вкрай важливо для України, яка потребує швидких реформ», - цитуються слова президента Світового банку Джима Ен Кіма.
Як зазначається, кошти будуть спрямовані на реалізацію соціальних проектів, проектів реформування енергетичного та банківського секторів, боротьби з корупцією і поліпшення ділового клімату.
«Ми дуже сподіваємося, що досягнуті домовленості в Мінську, а також узгодження нової програми співпраці з МВФ прокладуть дорогу до стабільності і процвітання, від якого виграє народ України», - підкреслив Кім.
Втім, зі своює заявою не забарилися і в Міжнародному валютному фонді.
«Економіка України в 2014 році впала до 7-7,5%, в основному через конфлікт на сході, який негативно впливає на розвиток індустрії країни, її експортного потенціалу та загальної фінансової стабільності», - йдеться в заяві Фонду.
Раніше МВФ прогнозував падіння економіки України за підсумками 2014 року до 6,5% та до 7,25% у разі продовження активних бойових дій на сході.
Як повідомлялося, Кабінет міністрів затвердив меморандум співпраці з ключовим кредитором - Міжнародним валютним фондом терміном на 4 роки і з використанням механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility) з обсягом фінансування 17,5 млрд. доларів.
Нова програма передбачає ряд ключових реформ - ефективних рішень в управлінні економікою, боротьбі з корупцією, наведення порядку в енергетиці, оптимізації та скорочення державних видатків, збільшення до 3% ВВП видатків на інвестиції, в скороченні апарату державних чиновників, наведенні справедливості в пенсійній реформі, в першу чергу мова йде про скорочення і ліквідацію так званих спеціальних пенсій.
Крім того, метою нової програми є стабілізація банківської системи та валютного курсу для того, щоб 2016 рік став роком стабілізації і економічного зростання для України.

"ПВ"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Дописати коментар