Беспредєл Прокуратури або агонія Шокіна?

За отриманою інформацією сьогодні представниками головного слідчого управління Генпрокуратури було проведено обшук в режимно-секретному відділі апеляційного суду м Києва в якому зберігаються абсолютно секретні матеріали, пов'язані з проведенням спецслужбами (СБУ, МВС, СЗР, ГУР МО, ГФС) негласних розшукових заходів по всій Україна, повідомляє Ігор Алексєєв для сайту "ОРД".
За його словами, з ранку до апеляційного суду прибули вісім працівників ГСУ Генпрокуратури (зокрема, слідчий Дмитро Сус), які фактично силовим шляхом почали вилучати зазначені секретні документи. При цьому підлеглі В.Шокіна проігнорували аргументи голови апеляційного суду Я.Головачова про те, що, по-перше, вилучення зазначених цілком таємних документів без згоди на те відповідних спецслужб є грубим порушенням Закону «Про охорону державної таємниці». По-друге, це ставить під загрозу проведення багатьох цілком таємних операцій щодо документування злочинної діяльності корупціонерів, організованих злочинних організацій, в т.ч. діючих на Сході України терористичних організацій.
Представники ГПУ свої дії обгрунтували наявністю рішення Новозаводського районного суду м.Чернігова, який вчора дав дозвіл прокурорам вилучити відповідні секретні матеріали з секретного відділу апеляційного суду м.Києва, які надходили до суду протягом 2013-2015 рр. Таке рішення нібито прийняте в рамках розслідування провадження стосовно колишнього голови апеляційного суду м.Києва А.Чернушенка, якому інкримінують втручання в роботу автоматизованої системи цього суду з розподілу справ між суддями.
Однак кілька обставин вказують на те, що це виробництво було використано ГПУ лише як процесуальний привід для доступу в режимно-секретний відділ апеляційного суду м.Києва з метою отримання потрібної її керівникам цілком таємної інформації. По-перше, режимно-секретний відділ не має ніякого відношення до розподілу справ в апеляційному суді. Розглядом подань спецслужб на проведення негласних заходів займається строго певний слідчий суддя і ці матеріали взагалі не потрапляють під автоматичний розподіл. По-друге, ГПУ захотіла отримати доступ до матеріалів, які розглядалися вже після того, як А.Чернушенко перестав бути головою цього суду і пропав з роботи і місця проживання. Разом з тим, цей період збігається у часі з моментом реалізації справи «діамантових прокурорів».
Сьогоднішній інцидент може свідчити про те, що справжньою причиною «заходу» ГПУ в секретний відділ апеляційного суду м Києва є, зокрема, прагнення керівництва ГПУ отримати оперативні матеріали по цій справі. Слід зауважити, що дії головного слідчого управління ГПУ, керівником якого був один з «діамантових прокурорів», вже давно більше схожі на адвокатський захист, ніж на державне обвинувачення.
Таким чином, отримані таким фактично силовим методом матеріали згодом можуть «спливти» у справі «діамантових прокурорів» і бути використані для розвалу цієї справи. Чого, на думку багатьох експертів, добувається Генпрокурор Шокін. Він розуміє, що перебувати на цій посаді йому залишилося зовсім недовго і будь-яким шляхом прагнути допомогти близьким йому «діамантовим прокурорам».
Такі «судомні» дії ГПУ у зазначеній справі можна пояснити і тим, що з 19 листопада вступили в дію положення КПК, згідно яких всі корупційні справи прокуратура повинна передати в Національне антикорупційне бюро. Про це ГПУ навіть повідомила керівнику НАБУ своїм листом від 19 листопада 2015 № 12 / 2-270 віх.15. Таким чином, починаючи з 19 листопада прокуратура вже не має права розслідувати ні справа А.Чернушенка, ні справа «діамантових прокурорів», ні інші корупційні справи. Але вона, як бачимо, продовжує активно працювати по потрібним їй справах. Формально не маючи на те законних підстав.
Примітним у цій історії є ще один момент. А саме те, в якому суді ГПУ отримала дозвіл на проведення обшуку в апеляційному суді м.Києва. Так от: відповідний дозвіл дав Новозаводський районний суд м.Чернігова, який став широко відомим в Україні після розгляду подання ГПУ про взяття під варту Г.Корбана. Взагалі, як стверджують поінформовані джерела, Генпрокуратура під керівництвом В.Шокіна багато разів зверталася саме до цього суду для вирішення важливих делікатних питань. А все тому, що голова цього суду і Шокін - давні і близькі друзі. Цього голови суду навіть охороняє конторська «Альфа» - така охорона йому виділена за особистим клопотанням В.Шокіна.
Сьогоднішня подія наочно ілюструє, що правоохоронна система в Україні пішла «в рознос», а загострилися в ній протиріччя як між різними відомствами, так і всередині цих відомств ведуть до її повного руйнування.

"ПОДІЛЬСКИЙ ВІСНИК"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар