Навіщо Ахметов і Новинський усамітнилися в "Метінвесті"

За 5% акцій гірничо-металургійного холдингу спадкоємці Володимира Бойка могли виручити до $ 200 млн, повідомляє "EXTRANEWS". З'ясувалося, що група СКМ Ріната Ахметова і "Смарт-Холдинг" народного депутата від Опозиційного блоку Вадима Новинського уклали угоду з власниками компанії Clarendale Limited про опосередковане придбання в них 5% акцій в компанії Metinvest BV.
"В результаті реалізації даної угоди і відповідно до домовленостей між СКМ і "Смарт-Холдингом", акціонерні частки в Metinvest BV у кінцевому підсумку будуть розподілені наступним чином: група СКМ - 75%-1 акція; компанії групи "Смарт-Холдинг" - 25%+1 акція", - повідомили компанії-покупці 20 листопада в офіційному релізі. За даними ЗМІ, угода вже закрита. Згідно з інформацією кіпрського реєстру юридичних осіб, новим директором Clarendale Limited став Роман Бугайов - директор з корпоративних прав і управління закордонними активами корпорації СКМ.
Угода навряд чи відображає рівень інвестиційної привабливості галузі. Її причиною став лише один фактор - смерть влітку 2015 основного власника Clarendale Володимира Бойка. Як відомо, в листопаді 2010 року Metinvest Ахметова і Новинського сконцентрував контрольний пакет акцій ММК ім. Ілліча. Поглинання виявилося не зовсім дружнім. Підконтрольний комбінат Бойка, по-суті, змусили "віддатися в хороші руки".
В обмін на це він отримав 5% Metinvest і фактично пішов на пенсію. Після його смерті було очевидно, що ні спадкоємцям Бойка, далеким від металургії, ні Ахметову з Новинським, що не звикли ділитися з "чужинцями", продовження співпраці в рамках гірничо-металургійного холдингу не цікаво. Останнім задачу спростив той факт, що вартість промислових активів в Україні зараз занижена. З початку 2015 падіння економіки України склало 11,8%, при чому саме через війну на Донбасі. Слід зазначити, що значна частина активів "Метінвесту" опинилася на окупованій терористами ДНР і ЛНР території ("Краснодонвугілля", Харцизький трубний завод, Єнакіївський метзавод), а частина - у прифронтових містах (Маріуполі і Авдіївці).
Другий фактор, що знизив капіталізацію Metinvest - падіння цін на світових ринках. Так, тільки вартість залізної руди з початку 2014 р. впала більш ніж наполовину - до $50 за тонну. "Ринок оновив семирічний мінімум", - констатував заступник директора "Укрпромзовнішекспертизи" Юрій Добровольський. Зараз "Bloomberg" оцінює статки Ріната Ахметова на рівні $5,1 мільярда і вважає, що 40% цієї оцінки припадає якраз на Metinvest. За іншими оцінками, капіталізація підприємства Ахметова і Новінського становить зараз близько $3,5-4 млрд, таким чином, 100% акцій Clarendale могли коштувати близько $200 млн. Хоча ще кілька років тому цей пакет коштував як мінімум удвічі більше.
Очевидно, що Ахметов і Новинський розраховують на відновлення позицій і зростання капіталізації "Метінвесту", який давно планували виводити на IPO. Але поки про це його власники можуть тільки мріяти. Оприлюднена днями звітність групи за перше півріччя досить красномовна - падіння виручки за цей період досягло 39% (до $3650000000), а загальний збиток перевищив $160 млн. При цьому на "Метінвесті", як і раніше, мертвим тягарем висять борги на суму понад $3 млрд, про реструктуризацію яких група веде постійні переговори з кредиторами.

"ПОД!ЛЬСЬКИЙ В!СНИК"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Дописати коментар