Як давати відсіч «Лісникам» із ФСБ

Відомо, що вночі проти 10 грудня у Києві співробітники СБУ затримали членів диверсійної групи та ліквідувати їх ватажка «Лісника». Ця новина була процитована мало не всіма ЗМІ та широко обговорювалась у соцмережах.
Найбільш промовистим є те, що СБУ наголошувала, що «у тому будинку, де проводилися слідчі дії, виявлено вісім саморобних вибухових пристроїв, які були начинені засобами ураження — важкими металевими елементами. Якби ці пристрої були застосовані десь у мирних містах, то навряд чи вдалося б уникнути жертв серед мирного населення«. В ході спецоперації СБУ виявила цілий терористичний міні-штаб, де було вилучено «вісім споряджених саморобних вибухових пристроїв, 4 кг тротилу, автоматичну зброю, більш як 40 гранат і близько 2 тис. патронів, а також компоненти вибухових пристроїв і засобів ураження».
Найбільш цікавою є постать загиблого керівника цієї диверсійної групи.Диверсанта звали Олег Мужчиль, йому було 50 років. В СБУ стверджують, що він «користувався трьома паспортами на різні прізвища, які знайшли під час обшуку його квартири», а також постійно контактував з ФСБ.
Зараз багато спекуляцій з приводу того, що спецназівці СБУ нібито ліквідували ветерана АТО і колишнього розвідника «Правого сектору» із позивним «Лісник». Спробуємо розібратись. Про «Лісника» розповідають і пишуть багато. На його сторінці у Facebook, яку він вів під ім’ям «Сергія Амірова», публікують різне. Колишні товариші по службі повідомляють, що «Лісник» свого часу брав активну участь у бойових діях. Був одним із засновників організації «Тризуб ім. Степана Бандери», «Правого сектору», а сам він обіймав посаду сотника «Тризуба» в Донецькій області. Член «Правого сектору» Олена Білозерська наприклад писала: «Про те, що його звуть Олег Мужчиль, я навіть не знала, для мене він був «Лісник» чи Сергій Аміров. Був розвідником-диверсантом. Казав, що брав участь у Другій чеченській війні на боці чеченців. Його не раз заарештовували. Сидів у «Матроської тиші». Очолював Духовне управління українських буддистів. Був настоятелем буддійського монастиря…»
Якщо зважати на реалії сьогодення та співставити факти, можна констатувати, що «Лісник» був завербований ФСБ був ще під час чеченської війни. Відомо, що місця позбавлення волі найбільш активно використовуються для придбання агентури. Після цього, оскільки «Лісник» був родом зі Сходу України, його туди і направили для проведення розвідувальної діяльності. Від початку війни, робота з законсервованою в Україні агентурою, стала для ФСБ пріоритетом. На це Кремль ніколи не шкодував грошей. «Лісник», виконуючи їх завдання, втерся у довіру до патріотів, а окремих просто зомбував, а потім створив кілька автономних груп, які з самого початку війни працювали на окупованих територіях. Результати особливо не відомі, але є непоодинокі свідчення про мародерства, контрабанду, знищення бізнесменів. Потім, з невідомих широкому загалу причин, «Лісник» осів на контрольованій Україні території та перевіз своїх людей, насамперед тих, хто перебував у психологічній залежності від ватажка та громадян Росії, які, нібито, проти Путіна. Мабуть у «Правому секторі» багато хто розкусив справжню спрямованість «Лісника» і його ДРГ, адже складно пояснити доцільність роботи диверсантів у мирних містах. Тим більше, що «Лісник», спекулюючи на складних процесах в Україні, постійно закликав до бунтів, терактів, насильницьких дій. Відкрито заявляв, що у нього є амбіції і він хоче бути диктатором. У Facebook Мужчиль писав, що вийшов з «Правого сектору» через те, що йому не подобалася нейтральна позиція провідника, коли потрібні радикальні дії. Він, до прикладу, мабуть також виконував завдання ФСБ, коли вітав штурм біля Верховної Ради, під час якого загинули троє нацгвардійців. Колишні товариші по службі навіть ті, хто щиро вірить у версію про «знищення патріотів», визнають: «Лісник» міг скоїти теракт. А от хто замовник – очевидно, адже і СБУ повідомила, що «…є підтвердження його неодноразових виїздів за кордон за допомогою підроблених паспортів… Останній раз він їздив до Росії у вересні-жовтні нинішнього року…» Напевне щось готував, адже що у мирному місті робила така кількість вибухівки і зброї?
Зараз, знову ж таки не без ФСБ, навколо «Лісника», його зомбовані адепти підігрівають пристрасті: обіцяють помститися, запевняють, що диверсантборовся із російською агресією. Навіть не зважають, щосам диверсант «Аміров» на сторінках соцмережзізнавався: «… готовий проливати моря крові. Українські патріоти повинні принести війну в будинки всіх депутатів, міністрів, олігархів…» — писав він. Напевне ФСБ і ці погрози щедро стимулює.
В СБУ ж відповідають сухо: «Члени ДРГ вже почали давати свідчення про свою діяльність. Деяким оголосили про підозру, до суду направлено подання про обрання запобіжного заходу. Триває перевірка версії про підконтрольність ДРГ російським спецслужбам і виконання їхніх завдань з підготовки терактів в Україні та Києві».
А тому, можна тільки подякувати і низько загиблому в ході спецоперації СБУ Андрію Кузьменку, за те, що захистив мир і спокій столиці, нажаль ціною власного життя.

"ПОД!ЛЬСЬКИЙ В!СНИК"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар