Національний банк зробив тривожну заяву

Національний банк України стурбований ситуацією, яка склалася навколо ухвалення Верховною Радою бюджету на 2016 рік.
"Подальше зволікання або прийняття бюджету, не погодженого з програмними цілями Меморандуму з Міжнародним валютним фондом, може поставити під загрозу економічну і фінансову стабільність в нашій державі, що є необхідною умовою для досягнення Національним банком своєї мети - цінової стабільності", - підкреслила глава НБУ Валерія Гонтарєва, йдеться в повідомленні регулятора.
У першу чергу, така ситуація може частково нівелювати позитивні зрушення, які спостерігаються в українській економіці останнім часом.
Зокрема, поступове відновлення обсягів виробництва, уповільнення інфляції, поліпшення показників платіжного балансу і стабілізації в банківському секторі, йдеться в повідомленні.
Відсутність збалансованого бюджету на наступний рік буде заважати проводити стриману фіскальну політику і прискорити реалізацію масштабних структурних реформ, необхідних враховуючи крихкість наявних позитивних економічних тенденцій.
У цьому контексті також є важливим прийняття змін до Податкового кодексу, які передбачають покращення податкового адміністрування та зниження фіскального навантаження на економіку.
У той же час прийняття бюджету, запропонованого Міністерством фінансів і узгодженого з програмою розширеного фінансування МВФ, дозволить не тільки уникнути певних ризиків, але і завершити другий перегляд програми МВФ.

"ПОД!ЛЬСЬКИЙ В!СНИК"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар