Дніпропетровський гамбіт: хто стане жертовним ягням замість Корбана

Ситуацію з колишнім заступником голови Дніпропетровської облдержадміністрації аналізує видання "UA-MediaInform" з посиланням на відеоматеріали, які нещодавно з'явилися у мережі. 31 жовтня 2015 року Геннадія Корбана, соратника олігарха Ігоря Коломойського, було затримано під час спільної спецоперації ГПУ та СБУ. Після затримання події розвивались у кращих традиціях голлівудських екшинів, з інсценованими інфарктами, надуманими «повторними викраденнями», перевезеннями тіла з точки «а» у точку «б», іншими елементами кримінальної драми. Проміжним результатом цього дійства стало рішення Печерського райсуду Києва, який обрав запобіжний захід Корбану у вигляді домашнього арешту. Після оголошення рішення у залі адвокати раділи і плескали у долоні. Чому раділи і плескали, спробуємо розібратись детальніше…
Історія хвороби
Основні статті КК України, за якими була проведена спільна спецоперація Генпрокуратури та Служби безпеки України – ст. 255 (створення злочинної організації), 191 (розкрадання майна) та 349 (захоплення представника влади). Як було зазначено представниками силових структур, масштабна спецоперація була спрямована на ліквідацію злочинного угрупування, затримання осіб, які брали участь у ньому, входили до складу ОЗУ. Також правоохоронці повідомили, що є усі підстави вважати, що Корбан був причетний до розкрадання коштів фонду, створеного для допомоги учасникам АТО, куди українці здавали гроші для допомоги бійцям. Встановлено, що з цього фонду було викрадено близько 40 млн. гривень. За інформацією, злочинне угрупування для відмивання коштів використовувало численні конвертаційні центри, підконтрольні Корбану.
Подальші перипетії навколо затримання та арешту Корбана у листопаді мало не щодня висвітлювались провідними мас-медіа, з різними інтерпретаціями та прогнозами щодо подальших результатів розслідування. Однак, окрім фотографій із щедро накритим домашнім столом, за яким Корбан з товаришами святкує «домашній арешт», далі справа не пішла. Хтось обурювався фактами відвертого насміхання з боку Корбана над судовою гілкою влади, а хтось вкотре висловлював праведний гнів через «владазнищуєпатріотів».
Головне залишається «за кадром» - що ж все таки відбудеться після 31 грудня 2015 року, адже саме тоді Корбану обиратимуть новий запобіжний захід. Офіційні джерела називають поки що два варіанти – або Корбан й надалі носитиме браслет, або ж діятиме за прикладом «попередників» - втече за кордон.
Однак існують й неофіційні, однак активно впроваджувані на даний час саме Корбаном, варіанти, які можуть перевернути з ніг на голову як перебіг слідства, так і змінити будь-які найоптимістичніші, в плані справедливого покарання винного, прогнози.
Прелюдією дійства, яке реалізовується командою Корбана, була заява прес-секретаря партії «УКРОП» про те, що у ніч на понеділок, 7 грудня, Корбан був госпіталізований з гострим болем в грудній клітці. Ніби то  лікарі діагностували ішемічну хворобу і гіпертонічну кризу II ступеню.
В продовження, саме у ці дні оточенням Геннадія Олеговича  активно пропрацьовувався такий собі «Дніпропетровський гамбіт». В результаті «перемогу у партії» найбільш досвідченому рейдеру України буде забезпечено шляхом «здачі» у руки правосуддя прохідної фігури, тим самим виведено ферзя  з-під прямого удару. Простішими словами, провину Корбана в інкримінованих йому злочинах «візьме» на себе інша людина.
Жертовним ягням, за відповідні дивіденди і під «стовідсоткові», зі слів Корбана, гарантії добровільно повинен стати той самий Валентин Манько, у минулому – начальник штабу батальйону «Дніпро 1». Саме в цьому напрямку й працюють адвокати Корбана, які намагаються схилити Манька до співпраці, що полягатиме у його добровільному зізнанні у злочинах, інкримінованих Корбану.
До справи активно долучився адвокат Юрій Черезов, який в суді захищає вбивцю співробітника СБУ. Саме Черезов у телефонній розмові буквально інструктує Манька, що, коли й кому він повинен говорити під час дачі свідчень у суді. Також озвучується сума хабаря, яким планується підкупити суддів у справі вбивства капітана СБУ Ю.Мандзика.
Однак головну скрипку у розігруваній комбінації відіграє безпосередньо сам Корбан, який, зрозумівши швидку рокіровку Коломойського у питанні свого звільнення, напряму переконує Манька у лояльності суддів та гарантованому м’якому вироку. Ціна питання – виведення Корбана з-під прямого удару і перекладення провини на сторонніх осіб.
Більш повно ілюструє усі перипетії цього переговорного процесу відеоматеріал, поширений в мережі YouTube, головними дійовими особами якого є Корбан, його адвокати і сам Манько.
Історія, гідна майбутнього сценарію. Сценарію фільму про дволикість «патріота» Корбана, підкилимні ігри дніпропетровського клану і, сподіваємось, невідворотність покарання для злочинного спрута. Віриться, що попереду не менш гучні розслідування у справі викрадення Корбаном і його ОЗУ людей з метою захоплення бізнесу, просування своїх в органи влади і банального вимагання грошей. Це й викрадення начальника державного агентства земельних ресурсів Сергія Рудика, і мера Марганця Олега Бідняка, і начальника ДАІ Дніпропетровської області Мар'яна Блажівського. Факти, про які відомо. Однак, чи тільки це?
А поки що адвокати готують нову лінію захисту, пропрацьовують ймовірні варіанти затягування слідства і схилення інших до визнання власної провини на користь Корбана. От тільки варто зауважити, що Геннадій Олегович не належить до тієї когорти людей, які дотримують власного слова, натомість живучи за принципом «кинути лоха – не западло».   
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар