Телескоп "Хаббл" зробив унікальний знімок

Космічний телескоп НАСА "Хаббл" зробив найбільш детальний знімок синьої "бульбашки" навколо зірки Вольфа-Райе із сузір'я Кіля.
Дана зірка (WR 31a) знаходиться на відстані 30 тисяч світлових років від Землі. Світила такого типу досить рідкісні (в галактиці Чумацького шляху їх всього 230). Для них характерні висока температура і світність. Цикл їх життя закінчується вибухом Наднової.
"На жаль, зірки Вольфа-Райе живуть всього кілька сот тисяч років - це мить в масштабах космосу. На початку їх маса як мінімум в 20 разів менше сонячної, але втрачають вони цю масу менше, ніж за 100 тисяч років. Сонце, для порівняння, прожило вже 4,5 мільярда років, і згасне воно ще як мінімум через п'ять мільярдів років", - зазначають фахівці.
Зірку WR 31a оточує характерний синій міхур - туманність, що складається з пилу, водню, гелію й інших газів. На думку вчених, такі туманності, часто приймають форму кільця або сфери, і виникають через взаємодію швидких "зіркових вітрів" із зовнішніми шарами водню, який виділяють зірки, накштальт Вольфа-Райе.
"Бульбашка" навколо WR 31a розширюється зі швидкістю 220 тисяч кілометрів на годину. Сама ж зірка в результаті має вибухнути, як Наднова, знищивши на своєму шляху все на відстані декількох світлових років, а викинута під час вибуху зоряна речовина стане "сировиною" для нового покоління зірок і планет у цьому секторі.

"Подільський вісник"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар