Національні особливості передачі державних закупівель міжнародним організаціям

"Зі скрипом та надзусиллями МОЗ передав частину державних закупівель міжнародним організаціям – і вже до цього виникає багато запитань, бо зроблено це, вибачте, через низ спини", - вважає оглядач порталу "Maidan.info" Андрій Вернигора.
"По-перше, я особисто (припускаю думку, що іще не розібрався) не бачу оголошень про проведення міжнародними організаціями державних закупівель на офіційному загальнодержавному порталі державних закупівель. Інформація з’являється на різних медичних та фармацевтичних ресурсах, але вона носить загальний характер, без конкретики: чітких вимог до предмету закупівлі, терміну подання пропозицій і т.д." - каже оглядач.
"За буквою закону все вірно – це ж не державний орган проводить закупівлю, а міжнародна організація, тому розміщувати інформацію на офіційному загальнодержавному порталі державних закупівель не обов’язково. Але це неправильно, необхідно було паралельно з передачею права проведення державних закупівель міжнародним організаціям внести невеличкі зміни до законодавства та зобов’язати державні органи оприлюднювати інформацію про проведення таких закупівель, навіть якщо саму процедуру закупівлі проводитиме міжнародна організація, а не сам державний орган. На тих самих умовах – з дотриманням встановлених термінів обов’язкове оголошення на офіційному загальнодержавному порталі державних закупівель про подачу заявки до міжнародної організації на придбання для державного органу такого-то таких-то й таких-то предметів (послуг)", - вважає дописувач.
"По-друге, міжнародна організація проводить закупівлю виключно того, що зазначено в технічній документації. Написано – вітчизняний “дефібрилятор з брелочком на ручці у вигляді рожевого дельфінчика”, значить такий і будуть купувати, а брелочки у напівпідвальному приміщенні вже цілий місяць плємяш чиновника з МОЗу прикручує на ручки дефібриляторів застарілої моделі, отриманих з відстрочкою платежу від сумнівного постачальника. І міжнародна організація гарантовано придбає їх у цього плємяша за завищеною ціною – бо саме так написано в технічному завданні – обов’язково з дельфінчіком. А як громадськість може проконтролювати зміст технічної документації, яку МОЗ передає в міжнародну організацію? Оскаржити зміст? Ніяк, бо громадськість не знає навіть коли така документація передається, не те, що її зміст", - переймається А.Вернигора.
"Начеб-то й зробили добру справу - передали частину державних закупівель міжнародним організаціям, а по факту – нічого не змінилося для пересічних українців. Лише у влади з’явився один аргумент на свою користь – ми ж вже розпочали реформу!" - резюмує він.

"Подільський вісник"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар