Василь Грицак: для всіх нас дванадцять наших бойових побратимів житимуть завжди

У другу річницю початку антитерористичної операції, яку Україна проводить у відповідь на збройну агресію РФ на сході нашої держави, голова Служби безпеки України Василь Грицак і курсанти Національної академії СБУ вшанували пам'ять загиблих співробітників Служби. Рівно два роки тому – 13 квітня 2014 року, капітан Геннадій Біліченко героїчно загинув у першому бою «Альфи».
«У жорсткому протистоянні з підготовленими, озброєними, керованими Росією терористами полягло 12 наших побратимів. Кожна з цих смертей закарбована у наших серцях» - наголосив Грицак.
«Найтяжче,- зізнався голова,- дивитися в очі вдів, дітей, матерів наших хлопців. Наших героїв. Але кожен з них своїм життям захистив Україну. Ми не дозволили сепаратизму й тероризму розповзтися по усій країні. Бліцкриг, планований ворогом, з тріском провалився!»
Грицак розповів, що напередодні з родиною Біліченка він побував на місці загибелі героя під Слов’янськом. 
«Його син, Денис, уже під два метри на зріст, не міг стримати сліз. І він, і його мати - Наталя Біліченко, знають, що їхній батько й чоловік загинув як герой. Як сказала Наталя, людина помирає двічі: перший раз, коли перестає битися серце, а другий – коли про неї забувають. Для всіх нас дванадцять наших бойових побратимів житимуть завжди. А нашою відповіддю на ці смерті було звільнення Слов’янська, Краматорська, Севєродонецька та інших українських міст. Сьогодні наша відповідь – це щоденна боротьба з російськими спецслужбами, терористами, російськими агентами».
Василь Грицак зазначив, що знаходяться й такі, хто все ще намагаються очорнити пам'ять загиблих. Вони розповідають вигадані «бойові» історії, де герой лише один – сам автор, паплюжачи при цьому бойових товаришів. Бійці «Альфи» щодня йдуть на бойові завдання, завдяки своїй професійності та з Божою поміччю повертаються з них живими. А наклепникам жити наодинці зі своєю совістю!» - сказав голова СБУ.
Василь Грицак оголосив, що майбутній перший курс носитиме ім’я Героя України полтавчанина Геннадія Біліченка. Він нагадав, що уже чотири курси Академії СБУ носять імена героїв – Олександра Аніщенка, Руслана Лужевського, Віктора Мандзика та Андрія Галущенка. Майже усі цьогорічні випускники вишу висловили бажання нести Службу на сході України.
"Подільський вісник"
Share on Google Plus