Василь Грицак: для всіх нас дванадцять наших бойових побратимів житимуть завжди

У другу річницю початку антитерористичної операції, яку Україна проводить у відповідь на збройну агресію РФ на сході нашої держави, голова Служби безпеки України Василь Грицак і курсанти Національної академії СБУ вшанували пам'ять загиблих співробітників Служби. Рівно два роки тому – 13 квітня 2014 року, капітан Геннадій Біліченко героїчно загинув у першому бою «Альфи».
«У жорсткому протистоянні з підготовленими, озброєними, керованими Росією терористами полягло 12 наших побратимів. Кожна з цих смертей закарбована у наших серцях» - наголосив Грицак.
«Найтяжче,- зізнався голова,- дивитися в очі вдів, дітей, матерів наших хлопців. Наших героїв. Але кожен з них своїм життям захистив Україну. Ми не дозволили сепаратизму й тероризму розповзтися по усій країні. Бліцкриг, планований ворогом, з тріском провалився!»
Грицак розповів, що напередодні з родиною Біліченка він побував на місці загибелі героя під Слов’янськом. 
«Його син, Денис, уже під два метри на зріст, не міг стримати сліз. І він, і його мати - Наталя Біліченко, знають, що їхній батько й чоловік загинув як герой. Як сказала Наталя, людина помирає двічі: перший раз, коли перестає битися серце, а другий – коли про неї забувають. Для всіх нас дванадцять наших бойових побратимів житимуть завжди. А нашою відповіддю на ці смерті було звільнення Слов’янська, Краматорська, Севєродонецька та інших українських міст. Сьогодні наша відповідь – це щоденна боротьба з російськими спецслужбами, терористами, російськими агентами».
Василь Грицак зазначив, що знаходяться й такі, хто все ще намагаються очорнити пам'ять загиблих. Вони розповідають вигадані «бойові» історії, де герой лише один – сам автор, паплюжачи при цьому бойових товаришів. Бійці «Альфи» щодня йдуть на бойові завдання, завдяки своїй професійності та з Божою поміччю повертаються з них живими. А наклепникам жити наодинці зі своєю совістю!» - сказав голова СБУ.
Василь Грицак оголосив, що майбутній перший курс носитиме ім’я Героя України полтавчанина Геннадія Біліченка. Він нагадав, що уже чотири курси Академії СБУ носять імена героїв – Олександра Аніщенка, Руслана Лужевського, Віктора Мандзика та Андрія Галущенка. Майже усі цьогорічні випускники вишу висловили бажання нести Службу на сході України.
"Подільський вісник"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар