Чому українці не читають україномовні журнали?

"За два дні в стрічці зустрілось вже три дописи з невдоволенням в сторону "Нового врємєні", що воно не виходить українською і вимогами, щоб таки вийшло - а також невдоволенням тим, що його власник сказав, що не виходить і не буде виходити", - обурюється оглядач Ярослав Вішталюк, оповідання якого ми наводимо нижче мовою оригіналу.
Єдине, що можу сказати з цього приводу. У нас 42 мільйони населення, наскільки я пригадую, на неокупованій території. Ну хай там плюс-мінус мільйон туди-сюди - ролі не грає.
Я знаю два україномовних журнали того ж розряду, що й "Новоє врємя" - "Український тиждень" (вище класом, я б сказав набагато) і "Країна" (значно нижче класом, НМСД).
Ще був науково-популярний "НатГео" - та закрився із загальновідомих причин.
"УТ" виходить накладом в 32 000 - навіть якщо зробити припущення, що всі вони продаються, виходить, що його купує одна людина з майже 1500 громадян України, або ж 0.08% населення. І пан Макаров вже не раз казав, що його видання збиткове і "УТ" жевріє тільки тому, що є грантовим проектом - інакше при такому рівні накладу він би вже теж давно закрився.
"Країна" виходить накладом ще меншим - 21 800. Її купує 0,05% громадян, або ж один з двох тисяч громадян. Що ще гірше: зазвичай цей "один" і "один" з попереднього пункту - одна й та сама персона.
"НатГео" перед закриттям виходив накладом в 25 000 примірників, за показниками близький до "Країни", і його теж зазвичай купувала та сама персона, що й перші два. Це я по собі суджу, якщо що - але певен, що я такий не один.
Щоб був зрозумілий рівень дна, на якому лежить україномовна преса - журнал "The Economist", з якого в кожному номері "УТ" друкуються перекладені статті, купує один з 355 американців, і це при тому, що журнал британський і для американської аудиторії доволі нехарактерний.
І, як я вже писав в дописі на "похорон" НатГео - в маленькій бідній Грузії на 4 мільйони населення свій "НатГео" виходить удвічі більшим накладом.
Я зараз не буду про те, що значна кількість російськомовних видань теж збиткові і видаються тільки для тримання населення в полоні "русскава міра" - я тільки про об'єктивний показник того, як купується громадянами розумна україномовна преса.
Тому у мене тільки одне питання у відповідь на те обурення - шановні українці, а навіщо вам ще й "Новоє врємя" українською?
Його ж все одно ніхто не буде купувати так само, як ніхто не купує вже наявні україномовні видання.
Якщо поглянути на розміри накладів - аргументів на заперечення головреду "Нового врємєні" про невигідність україномовного видання у мене особисто не знаходиться. Може у когось є? Якщо є - я б з радістю почитав. А поки що, поки той же "УТ" не доросте хоча б до накладу в 100000 - піднімати питання про якісь інші україномовні журнали просто нема сенсу.
"Подільський вісник"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар