Грицак про так звану "хресну ходу": ворожим силам потрібен свій Франц Фердинанд...

Глава СБУ Василь Грицак вважає, що хресну ходу, організовану Українською православною церквою Московського патріархату можуть використати для дестабілізації ситуації в Україні. Відповідаючи під час брифінгу у суботу на питання журналістів про ризик такої дестабілізації, Грицак, за даними "Української правди", резюмував: "Ризик, відверто, є".
"Тим силам, які не бажають Україні добра, про які ми з вами розуміємо, потрібен Франц Фердинанд, який слугував причиною початку Першої світової", - заявив глава СБУ.
Він зазначив, що є безперечне право віруючих на вільне віросповідання і є люди, які щиро вірять в Бога у цій конфесії й ні в чому не винні.
"А є інші люди, які, мені здається, дуже далекі від Бога насправді, які роблять все і використають будь-який привід, навіть самий цинічний, щоб здетонувати ситуацію всередині держави", - підкреслив Грицак.
"Тому я хочу наголосити, що СБУ робить все можливе, щоб розуміти ситуацію, пов'язану з подіями із хресною ходою і відстежує ситуацію по тих групах або структурах, які зацікавлені в дестабілізації або можливості використання хресної ходи для дестабілізації ситуації в нашій державі", - сказав він.
Всеукраїнська хресна хода, організована УПЦ МП, стартувала 9 липня з Почаївської лаври у Тернопільській області. Учасники ходи вирушили до Києва з Тернопільщини.  Під час подорожі учасники ходу відвідають святині Кременця, Шепетівки, Житомира та інших місць.
Хода завершиться в Києві 27 липня перед святкуванням Дня хрещення Київської Русі.
3 липня стартувала хресна хода зі Свято-Успенської Святогірської лаври на Донеччині. 27 липня учасники ходи прибудуть до Києва, де зустрінуться з учасниками Хресного ходу з Почаївської лаври.
Як відомо, ерцгерцог Франц Фердинанд був убитий 28 червня 1914 року разом зі своєю дружиною у м. Сараєво (Боснія і Герцеговина). Це стало безпосереднім приводом до початку Першої світової війни 1914-1918 років.

"Подільський вісник"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Дописати коментар