Scania показала гібридну 9-тонну вантажівку, яка мріє стати тролейбусом

Електромобілі та гібриди потихеньку поширюються по планеті. Десь їх значно більше, десь зустріти таке авто досить складно. Але якщо мова йде про подібні транспортні засоби, то найчастіше мається на увазі саме легковий автомобіль.
Компанія Scania спільно із концерном Siemens провела випробування нової власної гібридної вантажівки. Авто було створено на основі моделі Scania G360 4х2. Маса машини - 9 тонн. Вона оснащена 9-літровим двигуном, що працює на біопаливі і розвиває потужність у 360 к.с. Але, крім цього, машина облаштована електричним двигуном потужністю 176 к.с. (130 кВт) з обертовим моментом у 1050 Н•м. Однак, інтерес викликає не сам двигун, а система його живлення.
Вантажівка Scania живиться через так званий пантограф. При цьому, машина оснащена акумулятором ємністю лише 5 кВт•год, чого для такого великого автомобіля вистачить лише на 3 км шляху. Тому, для повноцінного живлення електродвигуна, машині доводиться перетворюватися в... тролейбус. Вантажівка оснащена пантографом, який підключається до силових ліній на тестовій ділянці автомагістралі E16 в Швеції довжиною 2 км.
Подібна електрична дорога є одним із основних проектів Швеції, пов'язаних із автомобільним сегментом та його розвитком.
Дещо аналогічне, зважаючи на вже наявну інфраструктуру, можна було б організувати на теренах Південного берегу Криму, де вже давно курсують міжміські тролейбуси, якби не окупація Півострова Росією.

"Подільський вісник"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар