Чехія звинуватила Росію в інформаційній війні

Як повідомила "Виборча Україна" з посиланням на агентство "Німецька хвиля", за версією Служби безпеки та інформації Чехії, Москва прагне дестабілізувати обстановку в країні. Пріоритети РФ - ведення інформаційної війни в контексті українського і сирійського криз, стверджує BIS у щорічному звіті, оприлюдненому в четвер, 1 вересня.
Як випливає з доповіді, Москва, в першу чергу, прагне вплинути на те, як ЗМІ в республіці висвітлюють події на сході України і в Сирії. "Пріоритети Росії на 2015 рік полягали у веденні інформаційної війни в контексті українського і сирійського криз", - підкреслюється в доповіді. Далі в ньому зазначається: "У 2015 році Росія також продовжувала свою діяльність в області економічної і науково-технічної розвідки в країні".
За версією чеської спецслужби, російські агенти діяли в основному шляхом підтримки популістських і екстремістських груп. Створена для цього інфраструктура може бути використана, щоб "дестабілізувати чеське суспільство і маніпулювати ним, а також політичним середовищем в будь-який час, коли у Росії з'явиться потреба в цьому", підкреслюється в звіті.
У 2015 році BIS вже повідомляла про велику кількість офіцерів російської розвідки, які проживають і займаються активною діяльністю на території Чехії. У сфері інтересів російської розвідки, відзначало відомство, входила енергетична проблематика. Серйозною завданням було також вплив на російськомовну громаду в Чехії.
У світлі кризи на Україні, зазначалося тоді в документі, Росія і її прихильники займаються в Чехії білої, сірої та чорної пропагандою, грунтуючись на перевірених часом радянських методах: приховуванні власних дій і демонізації Заходу. При цьому, вважають в Службі безпеки та інформації, використовується ряд інструментів: від ідеологічного маніпулювання громадянами, неусвідомлено підтримують російську пропаганду, до залучення фахівців, що працюють з російськомовною громадою.

Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Дописати коментар