Україна має право відновити ядерний статус?

Україна вправі задати взбучку гарантам захисту її суверенітету і зажадати повернути частину втраченого ядерного потенціалу.
Як пише "Politeka", у цьому переконаний колишній заступник начальника Генштабу Збройних сил України, генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко.
При цьому він зазначив, що такий крок навряд чи призведе до відновлення ядерного статусу України, однак замислитися підписантів Будапештського меморандуму змусить.
Перш за все, за словами Романенка, посил має бути спрямований на адресу Росії, «бо вона не дотримується меморандуму», а також США, Великобританії та до Франції з Китаєм, які до них «приєдналися». Наприклад, каже він, у зв’язку з невиконанням підписантами своїх зобов’язань Україна повинна заявити: «Поверніть назад нам нашу ядерну зброю, хоча б тактичну».
Як нагадав військовий, останнім часом представники цих «великих держав» намагаються тиснути на Україну та нав’язувати свою точку зору. При цьому «їх можна поставити на місце лише тим, на що вони не можуть відповісти взагалі, або не можуть відповісти відразу, або розуміють, що обговорення в цьому напрямку для них небажано. Тоді вони злегка приземляться і стануть об’єктивнішими», – зазначив генерал.
Причому, на його думку, свій меседж Україна повинна довести до кожного підписанта «окремо», щоб акцентувати на тім, що кожен із них не поспішає розлучатися зі своїм ядерним потенціалом, і, ба більше, нарощує його і вдосконалює.
«Адже правда на нашій стороні, а за правду треба боротися, а вони поважають лише силу, тому нам треба використати всі свої резерви і нинішні можливості», – зазначив Романенко, уточнивши, що силу поважають не лише росіяни, але і «нинішня велика Америка і майбутній великий Китай».
Нагадаємо, під час виступу на Генасамблеї ООН у четвер, 22 вересня, президент України Петро Порошенко заявив, що гарантії Будапештського меморандуму про захист територіальної цілісності України, підписаного в 1994 році після відмови від ядерної зброї, залишилися гарантіями на папері.

"Подільський вісник"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар