Кінець операції "Резидент": майбутній президент Молдови заявив, що Крим належить Росії

Як з'ясували у виданні "Новини Малорусі", найбільш ймовірний претендент на перемогу в президентських перегонах у Молдові, голова Партії соціалістів Ігор Додон напередодні виборів, що відбудуться 30 жовтня, заявив, що Крим належить Російській Федерації. Про це він сказав в ефірі каналу "RTR Moldova" під час спільної зустрічі із кандидатом в президенти від Демократичної партії Маріаном Лупу.
Відповідаючи на запитання ведучого Анатолія Голя, кому належить Крим, Додон ствердно заявив, що Російській Федерації.
"Питання, на якому наполягав наш телеглядач, ваш знайомий Андрій Баштанник (ведучий звернувся до Додона - Ред.), питання, яке є вирішальним для нього - кому належить Крим?" - запитав ведучий.
"Російській Федерації", - відповів Додон.
"Тобто, у вашому розумінні...", - уточнив ведучий.
"Я вже відповів", - сказав Додон.
Кандидат в президенти від Демократичної партії Маріан Лупу у свою чергу відповів, що Молдова не може собі дозволити визнання зміни кордонів.
"Якщо Республіка Молдова буде визнавати зміну кордонів у будь-якому місці світу, то це означає ослаблення власної позиції, і практично, підписання вироку для державності нашої країни. Ні Крим, ні жодне інше місце в цьому світі - Молдова не може собі дозволити визнання зміни кордонів", - сказав він.
Зазначимо, що соцопитування свідчать про гарантовану перемогу Додона на виборах президента Молдови.
Раніше повідомлялося, що Європейська народна партія (ЄНП) підтримала рішення трьох молдавських партій висунути єдиного кандидата від правої опозиції на виборах президента країни.
Нагадаємо, президентські вибори пройдуть в Молдові 30 жовтня 2016 року. Це будуть перші прямі вибори президента Молдови з 1996 року.
Вибори були призначені після рішення Конституційного суду, який 4 березня 2016 року постановив, що внесені у 2000 році поправки до конституції, що вводили процедуру обрання президента національним парламентом, були антиконституційними.
Слід зважити, що у разі перемоги на президентських виборах саме Ігоря Додона цілком можливий перезапуск реінтеграції Тірасполя на правах широкої автономії, як, ніби-то, приклад для реінтеграції ОРДЛО до України зі збереженням вільного ходження на цих територіях як російської національної валюти, так і її відбракованих тиражів, як у випадку з Донбасом. Цим прикладом Кремль, що прикладає надзусилля для перемоги проросійських урядів у Грузії та Молдові, намагатиметься переконати Європу в ефективності такого "наведення порядку" у її близькому прикордонні, претендуючи на відміну санкцій і... автоматичне визнання російської юрисдикції в Криму, який вже надзвичайно швидко втратив автономний та будь-який спеціальний статус, що було обіцяно кримчанам напередодні псевдо-референдуму про приєднання до Росії.
Не зайвим буде наголосити, що суд сектора Центр у Кишиневі задовольнив клопотання прокуратури Молдови про попередній арешт на 30 діб лідера проросійської "Нашої партії" Ренато Усатого, якого звинуватили в шахрайстві та спробі замаху на вбивство. Термін попереднього арешту, як стверджують молдовські ЗМІ, буде відраховуватися з моменту затримання. Повідомляється, що суд також оголосив Усатого, який зараз знаходиться в Москві, в міжнародний розшук за обвинуваченням у замаху на російського банкіра Германа Горбунцова.
"Усатий звинувачується в змові з злочинним угрупованням, яке підозрюється в шахрайстві і пособництві при спробі вбивства. Якщо його провина буде визнана, йому загрожує від 8 до 16 років в'язниці у справі про шахрайство і від 15 до 20 років — у справі про спробу замовного вбивства", - сказав прокурор Віталій Бусуйок.
За словами адвоката Усатого Іона Чергі, судовий процес - це спроба залякати свідка.
"Прокурори зажадали ордер на арешт на підставі обвинувачень осіб, які фігурують у справах, заведених у Лондоні та Бухаресті, в яких Усатий проходить свідком. Найближчим часом особистості цих людей будуть розкриті", - сказав адвокат.
На наступний день Усатий заявив, що якщо в Молдові буде видано ордер на його арешт, він буде співпрацювати з іноземними правоохоронними органами і доведе, що справи проти нього - політичне замовлення.
Аналізуючи ці події, стає цілком зрозумілим, що т.зв. "справа Усатого" - лише класична операція прикриття зведення на "молдавський престол" справжнього проросійського правителя, який буде здатний стрімко згорнути молдово-румунську інтеграцію та широку співпрацю Молдови із Європейським союзом взагалі. Не виключно, що у такий спосіб приборкана Молдова згодом може стати доволі сильним союзником Москви у спробах примусового розчленування України на проросійські кримінально-олігархічні анклави, починаючи з Бесарабії, Одеси, Херсона, Миколаїва, закінчуючи Харківом та Черніговом.
Чекаймо на наступний розвиток подій у Молдові, проте, сподіваємося, наш читач вже сповнився впевненості, що Україні серед колишніх радянських республік друзів проти Росії шукати не варто.

"Подільський вісник"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар