АНТИУКРАЇНСЬКИЙ ЗАКОЛОТ: Європарламент планує розглянути "безвіз" лише у 2017?

В Європейському парламенті зареєстрували відповідний регламент, яким надаватиметься безвізовий механізм перетину кордонів для українців, проте розглядатиметься він лише у січні 2017, пише Надійка Фрідман на шпальтах "Єврорепортеру" (eu-reporter.org).
Втім, як свідчать опитування, безвізовий режим з ЄС вважають важливим тільки 39% українців. За уточненими даними з сайту Європарламенту, останній дійсно може розглянути безвізовий механізм 18 січня 2017 року, адже саме тоді, євродепутати планують розглянути відповідний регламент 2016/0142(COD) у першому читанні на січневій сесії.
Це, у свою чергу, означає, що Україна ніяк не зможе отримати безвізовий режим з ЄС раніше цієї дати, не дивлячись на чисельні прогнози українських політиків та урядовців, що зазначали про отримання "безвізу" до кінця поточного року.
Разом із тим, існує думка, що введення безвізового режиму з Україною навмисно блокують в Євросоюзі.
Про такі переконання в ефірі "112 Україна" зазначив депутат Європейського парламенту від Литви Пятрас Ауштрявічус. За словами пана Ауштрявичуса, обговорення безвізового режиму з Україною між Європарламентом, Єврокомісією та Радою Європи ще не завершилося, а зараз на ситуацію впливають політичні інтереси країн ЄС.
"Наскільки мені відомо, Франція залишається невирішеним питанням, країна, яка зараз у передвиборному періоді. Всі сторони бояться, що в якомусь сенсі питання про безвізовий режим з Україною може вплинути на результати виборів у Франції, так що тепер є цей фактор. Для мене цього достатньо, щоб сказати, що Європа просто обманює себе і Україну", - заявив Ауштрявічус.
Він також зазначив, що в ЄС створюють нові перешкоди для запровадження безвізового режиму з Україною. "Це, на мою думку, створює велику політичну невизначеність в країні. Україні потрібна стабільність, Україні має бути ясний європейський шлях, а ми пропонуємо, але не даємо", - додав євродепутат.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що безвізовий режим з Україною викликає зауваження у низки країн ЄС.
Крім того, за неофіційною інформацією з Європарламенту, Україна зможе отримати повноцінний "безвіз" виключно за умов, коли уряд країни погодиться "виручити" Євросоюз у болючій проблемі нелегальної міграції. При цьому, Єврокомісія вже висловила готовність частково профінансувати створення відповідних фільтраційних таборів для нелегальних мігрантів з країн ЄС саме на території України.
Зважаючи на це, дивує мовчазна згода Президента України та керівництва українського МЗС, що приховують від громадськості настільки важливі висунуті ЄС додаткові передумови, адже Україна фактично й організаційно не готова для тих ризиків, які слідуватимуть за концентрацією та логістикою великої кількості нелегальних мігрантів. Це, за попередніми оцінками, більше 3 млн. осіб на рік, при цьому слід зважати на стан їх психічного та фізичного здоров'я, адже сидіти у буцегарні, але в
ЄС - це одне, а шукати свою долю у фільтраційному таборі навіть за межами "шенгенської" зони у розграбованій "вмілим господарюванням" країні - зовсім інше...


"Подільський вісник"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар