Надзвичайний стан не сприятиме євроатлантичній інтеграції України

Як повідомив глава Служби безпеки України Василь Грицак в ефірі телепрограми "Люди. Хард Толк" на каналі "112.UA", у відповідь на запитання ведучої Наталії Влащенко про аспекти загибелі російського військового авіаборта "Ту-154", одномоментна загибель такої кількості людей - це трагедія для держави, але у нього на даний момент дуже мало даних, щоб робити свої неупереджені висновки, повідомляє "Виборча Україна".
"Тим більше, ми не розслідуємо цю справу і доступу до тих матеріалів у нас немає, ми так само користуємося тими даними, що можемо добути з відкритих джерел і будемо зараз аналізувати інформацію із закритих джерел. Чи був це терористичний акт, або якась технічна несправність літака говорити ще зарано... Мені тільки дійсно не подобається той факт, що дійсно недавно загинув посол Росії в Туреччині за відомих всім обставин і сьогодні - літак. Це може мати певні наслідки для світової спільноти", - заявив керівник спецслужби.
У бесіді з ведучою Василь Грицак торкнувся і питань грошового забезпечення співробітників СБУ:
Наталія Влащенко: "Який бюджет Служби в цьому році, чи влаштовують Вас ці цифри? Чи вистачить Вам для нормальної та повноцінної роботи?"
Василь Грицак: "...Наш бюджет, по пам'яті, то що нам вдалося відстояти - 6 млрд 260 млн. грн. Хоча, мінімальна потреба, яку ми заявили - трохи більше 7 млрд. Більш того, скажу вам пані Наталя, у нас більше 80% від нашого бюджету - це заробітна плата і нарахування на цю заробітну плату".
Н.В.: "Я якраз хотіла запитати, як розподіляються ці гроші? Тобто, виходить велика частина на заробітну плату. Знаєте чому я так цікавлюся? Ось, в останні місяці було дуже багато повідомлень про ІТ-безпеку, що такі сайти як, наприклад, Нацбанк, Казначейство, - все падає один за іншим. Хакери абсолютно спокійно... Але у нас же є спецслужби, у них теж є сайти, якісь там закриті секретні реєстри, відомості і т.д. Здавалося б для зміцнення всіх ось цих речей теж потрібно багато грошей. Так? Потрібні гроші на новий менеджмент, на навчання людей... Чи є на все це гроші у Вас? Або тільки на зарплату?
В.Г.: Я Вам відкрию страшну військову таємницю, але я повинен це зробити... На превеликий жаль, в кінці поточного року грошове забезпечення військовослужбовців Служби безпеки України було фактично найнижчим серед правоохоронного і військового блоку. Тобто, якщо взяти одну і ту ж посаду - старший лейтенант Служби безпеки, командир взводу у військах Міноборони, прикордонник і національна поліція, то найменш оплачувані посадові особи, старші лейтенанти в нашому відомстві отримували грошове забезпечення менше за всіх мною перерахованих структур. Тому грошей нам, звичайно, не вистачає. При цьому, вдумайтеся. Хороший "ІТ-шник" в комерційній структурі буде коштувати...
Н.В.: Мабуть не менше тисячі доларів.
В.Г.: Значно більше! 50-75 тисяч доларів. Ось і уявіть собі, у нащих хлопців і дівчат, що сидять в ДКІБ на ту зарплату, і вони боряться проти тих, хто заробляє хороші гроші, проводить хакерські атаки з того боку, я можу багато про що розповісти. Ось, наприклад, опер, який працює по лінії захисту економіки або в Головному управлінні "К", документує багатомільйонні оборудки у фінансовій, банківській сфері або в якийсь інший... Він документує серйозні злочини на серйозні цифри... Його зарплата... вся його робота тримається на патріотизмі... Він попрацював, набив руку, став хорошим професіоналом і на 3-5 рік служби багатьох з наших просто заманюють до себе комерційні структури. Що стосується кібер-безпеки, то скажу, окрім іншого, в минулому році нам вдалося після атак з боку Російської Федерації, ми це з'ясували, на кілька наших "обленерго", заблокувати ці атаки, а також з'ясували сигнатуру вірусу так званого "Блекенерджі", і після цього мали справжнє паломництво від представників багатьох спецслужб, при чому відомих світових спецслужб. Вони приїхали попросити наш досвід боротьби з цим вірусом і ми, природно, його надали.
Відносно взаємодії із главою держави Василь Грицак категорично спростував будь-яке нерегламентоване законом втручання Петра Порошенка в роботу відомства, лише зазначивши, що Верховний головнокомандувач, в рамках своїх повноважень, має право "нарізати завдання", як СБУ, так і прикордонникам, і іншим відомствам. В.Грицак також зазначив, що процесуальне керівництво кримінальними провадженнями, які розслідуються СБУ, здійснює Генеральна прокуратура України, але й у цьому випадку керівник спецслужби заперечує будь-який тиск, або втручання в роботу відомства ззовні.
Крім того, в контексті реформування відомства в останні роки Василь Грицак зазначив, що Служба стала іншою, після окупації Криму втративши два підрозділи, СБУ тільки недавно змогла запустити регіональний орган, відповідальний за АР Крим.
Про це і про багато іншого дивіться повну версію відеозапису інтерв'ю Василя Грицака в "Youtube" у прямому ефірі телеканалу "112-Україна".
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар