Новий мовний закон. Влада відволікає суспільство від своїх провалів

Напередодні Дня Соборності України, 19 січня, у Верховній Раді був зареєстрований резонансний законопроект №5670 «Про державну мову».
Авторами законодавчої ініціативи є 33 депутати переважно з партій «БПП», «Народний Фронт» і «Самопоміч». Головна ідея документа полягає в тому, що українська мова буде обов’язковою мовою спілкування в сферах суспільного і державного життя, в тому числі в ЗМІ, по всій території України. Спроби відстоювання «двомовності» в державі будуть переслідуватися штрафами, а певні порушення, що передбачені документом, буде прирівняно до кримінальних злочинів – за спробу повалення державного ладу. З метою контролю пропонується створити апарат Нацкомісії з інспекторами, які будуть стежити за виконанням мовної політики держави.
«Такими законами влада намагається переключити увагу громадськості від провалів економічної та соціальної політики. Зараз у країні накопичилася величезна кількість невирішених проблем, від яких страждають українці, та мовне питання не відноситься до першочергових вимог українського народу», – заявив громадський діяч, юрист Олександр Соловйов.
«У такій редакції цей закон не несе користі, а лише підсилює гострі мовні проблеми, породжуючи напруженість і конфлікти в суспільстві. Протягом багатьох років спекуляції на тему мовної політики держави використовувалися для поділу українського суспільства на західну і східну Україну. Саме мовне питання загострювали для розпалювання конфлікту на Донбасі та в Криму. Уряд продовжує розколювати суспільство для того, щоб заховати свою некомпетентність».
«Зараз суспільство ще не готове до такого роду законів. Уряд в першу чергу має вирішити соціальні та економічні проблеми держави та закінчити війну на Донбасі. Громадяни України, незалежно від мови, якою вони розмовляють, залишаються українцями, отже мовна політика має будуватися на основі компромісів із захистом інтересів національних меншин. Замість того, щоб шукати точки дотику, примиряти громадян, влада робить чергові спроби розділяти, сортувати українців», – резюмує Олександр Соловйов.

"Подільський вісник"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар