Суд стягнув з Коломойського 1,1 млрд грн на користь "Укрнафти"

Господарський суд Харківської області задовольнив позов “Укрнафти” і зобов’язав ще одного її дебітора – ТОВ “Техтрейд Груп” (Харків) – погасити заборгованість в розмірі 1,104 млрд гривень за нафту, куплену на аукціоні в серпні 2015 року.
Про це йдеться в рішенні суду від 23 січня, оприлюдненому в Єдиному державному реєстрі судових рішень.
Згідно з ним, на аукціоні 19 серпня 2015 року “Галнафта” викупила всі 127,9 тис. тонн нафти за 1 183,9 млн гривень.
З цієї суми ТОВ “Галнафта” оплатила тільки 1,8%, або 20,845 млн гривень, також “Укрнафта” отримувала від біржового майданчика гарантований внесок в розмірі 59,15 млн гривень.
“Галнафта” стала 4-ю компанією-дебітором, яку суд першої інстанції зобов’язав повернути борг за куплену на аукціонах нафту.
Таким чином, станом на середину січня суди першої інстанції зобов’язали 4 компанії-дебітора “Укрнафти” погасити перед нею заборгованість сумарно 4,884 млрд гривень (64,4% суми всіх заявлених компанією позовних вимог).
Як відомо, у серпні 2016 року “Укрнафта” подала до Господарського суду Харківської області 6 позовних заяв з проханням зобов’язати харківські фірми виплатити заборгованість в розмірі 7,59 млрд грн.
Зокрема, “Укрнафта” подала в суд два позови з проханням стягнути з ТОВ “Торговий дім “Прикарпатянафтотрейд” 1,32 млрд грн і 487,76 млн грн (сумарно 1 811,419 млн гривень).
Компанія просила суд стягнути з ТОВ “Котлас” 2,7 млрд грн, з ТОВ “Галнафта” – 1,32 млрд грн, з ТОВ “Техтрейд Груп” – 1,1 млрд грн, з ТОВ “Гарант-УТН” – 648, 66 млн грн.
Дана заборгованість цих п’яти компаній сформувалася за відвантажену, але не повністю оплачену сиру нафту, яка була реалізована на аукціонах “Укрнафти” в березні-серпні 2015 року.
По частині з цих позовів (виходячи з інформації, опублікованої станом на 1 серпня) третьою особою до справи залучена Українська міжбанківська валютна біржа (УМВБ), на майданчику якої проходять аукціони компанії з продажу сирої нафти.
У лютому 2016 Державна Фіскальна служба почала досудове розслідування за підозрою в штучному формуванні дебіторської заборгованості “Укрнафти”.
Як повідомлялося, за даними ЗМІ, власниками зазначених в судових рішеннях компаній є офшори, які пов’язані з групою “Приват” Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.

"Подільський вісник"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар