До 90-річчя футбольний клуб "Динамо" хотять збанкротити

Як йдеться в ухвалі Окружного адміністративного суду Києва від 28 грудня 2016 р., тимчасовий адміністратор Приватбанку в грудні списав кошти футбольного клубу “Динамо” (Київ), наголошує видання "Єврорепортер".
Зокрема, передісторія цього рішення полягає в тому, що іще у жовтні 2015 року Національний банк погодив придбання братами Ігорем і Григорієм Суркісами 96,6% акцій Акцент-банку. До цього Акцент-банк контролювався Приватбанком.
13 грудня 2016 року комісія НБУ з питань визначення пов’язаних з банком осіб визнала “Динамо” пов’язаною (афілійованою) з Приватбанком особою.
19 грудня в Приватбанк була введена тимчасова адміністрація, яка провела процедуру примусової конвертації в акції банку вкладів пов’язаних осіб (т.зв. bail-in). Як випливає з ухвали суду, процедура списання коштів торкнулася і Футбольного клубу “Динамо” (Київ), президентом якого є Ігор Суркіс. У документі не уточнюється, про яку суму йдеться.
У свою чергу, ФК “Динамо” звернувся до суду з вимогою визнати незаконним рішення НБУ про визнання його пов’язаним з банком особою.
Також клуб просить скасувати наказ тимчасового адміністратора Приватбанку від 20 грудня про призупинення / блокування / припинення проведення видаткових операцій за рахунками клубу.
Суд зобов’язав НБУ, Фонд гарантування і Приватбанк надати документи про списання коштів, підставу для їх списання, визнання недійсними договорів між клубом і банком, наявність боргів “Динамо” перед Приватбанком.
Наступне судове засідання у справі відбудеться 19 січня. Після націоналізації Приватбанку НБУ заявив, що вважає Акцент-банк афільованим з Приватбанком.
Зазначені неоднозначності, скоріш за все, можуть призвести до ліквідації чи не найстарішого футбольного клубу України, із чим навряд чи зможуть примиритися мільйони вболівальників, які, не дивлячись на сумнівні спортивні успіхи киян, залишаються відданими “Динамо”, що цього року справляє своє 90-річчя.

"Подільський вісник"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Дописати коментар