Україна стала лідером серед країн Європи з чорного ринку зброї

За повідомленням української служби BBC, яка посилається на відомості аналітичного центру Small Arms Survey (організація, що досліджує поширення нелегальної вогнепальної зброї), до початку конфлікту на Донбасі в Україні налічувалося близько 3 млн одиниць незаконних «вогнепалів». З того часу, як припускають (офіційної статистики не існує) в «Українській асоціації власників зброї», цей показник мав вирости до 5 млн «стволів» – від пістолетів Макарова і ТТ до автоматів Калашникова різних модифікацій.
«З такою кількістю нелегальної зброї на руках у населення практично ніхто в країні не може відчувати себе в безпеці. У ситуації глибокої соціально-економічної кризи, серйозною складовою якої є безробіття, це значно підвищує криміногенну обстановку в країні, зростає кількість розбоїв із застосуванням вогнепальної зброї, – заявляє громадський діяч, юрист Олександр Соловйов. – Провал правоохоронної реформи лише погіршує становище. Від нинішньої системи органів внутрішніх справ громадяни вже майже не чекають захисту. Люди починають сподіватися тільки самі на себе».
Одним з виходів з поточної ситуації пан Соловйов бачить розробку та впровадження єдиних правил, що забезпечуватимуть контроль над зброєю, в тому числі і короткоствольною нарізною. Потрібен порядок, що регламентує його придбання, зберігання та використання, особливо для громадян України. Ця ініціатива продиктована жорсткою реальністю, з якою стикаються українці в повсякденному житті, а саме зростанням злочинності та грабежів.
«Нам потрібно дозволити зберігання нарізної зброї вдома, для захисту приватної власності та свого життя. Поряд з цим, повну легалізацію проводити ні в якому разі не можна, оскільки це може призвести до незворотних наслідків», – резюмував юрист.

"Подільський вісник"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Дописати коментар