Збільшення штрафів на пунктах пропуску в зоні АТО – сприятиме лише корупції

Верховна Рада прийняла за основу законопроект №5442 «Про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення та деяких інших законів України щодо забезпечення прикордонної безпеки». В документі пропонується встановити штраф у розмірі 30–50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у разі порушення порядку в’їзду до району проведення АТО або виїзду з нього поза контрольними пунктами в’їзду–виїзду. Якщо ж група осіб або окрема особа повторно порушить закон, штраф сягатиме вже 50–70 неоподатковуваних мінімумів.
Також пропонується збільшити штрафи за незаконне перетинання або спробу незаконного перетинання державного кордону України, злісну непокору законному розпорядженню чи вимозі військовослужбовця або працівника Державної прикордонної служби України.
«Законопроект був поданий двома депутатами від «БПП», а проголосували за нього 235 нардепів. У пояснювальній записці до документу автори законопроекту називають збільшення штрафів необхідною умовою для протистояння нелегальній міграції з непідконтрольних територій Луганської та Донецької областей. По факту, навіть збільшення суми штрафів у 10 разів не вирішить цієї проблеми, натомість сприятиме проявам корупції на пунктах пропуску», – зауважив громадський діяч, юрист Олександр Соловйов.
Сприятиме корупції ще один важливий аспект: про збільшення штрафів громадяни дізнаватимуться лише за фактом здійснення правопорушення. Адже будь-які зміни до законодавства мають бути доведені до відома населення у порядку, встановленому законом. На цей час на основі положень Указу Президента України «Про порядок офіційного оприлюднення нормативно-правових актів та набрання ними чинності» № 503 від 10 червня 1997 р. оприлюднення (тобто доведення нормативно-правових актів до відома громадян) здійснюється шляхом їх публікації в офіційному друкованому виданні (газеті «Урядовий кур’єр», бюлетені «Офіційний вісник України» тощо). Неоприлюднення нормативно-правового акту у встановленому порядку не дає громадянам можливості ознайомитися з його вимогами.
«Юристи застерігають, що у разі прийняття цього законопроекту та впровадження його норм, будуть грубо порушені права українських громадян, які нині перебувають на непідконтрольних територіях ОРДЛО, і які змушені перетинати лінію розмежування в зоні АТО з тою чи іншою метою. Тобто громадяни, які вчинили адміністративне правопорушення, можуть просто не здогадуватися про це. А значить – доведеться платити штраф, або, як часто це трапляється, «домовлятися» на місці з військовослужбовцями Державної прикордонної служби», – прогнозує Олександр Соловйов.

"Подільський вісник"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар