Чверть століття на сторожі держави

Днями Служба безпеки України відзначає 25-річницю з дня заснування.
Більше 27 тисяч працівників української спецслужби кожен день перебувають на сторожі життєвоважливих інтересів української держави, близько 900 з них, як запевнив голова СБУ Василь Грицак, несуть службу у зоні проведення Антитерористичної операції на Сході України.
Невтомна, послідовна праця і відданість своїй країні, честь і гідність - все це об'єднує, гуртує і підсилює не тільки Службу, але й всю Україну, робить її безпечнішою, надійнішою, ефективнішою.
Розбудова сучасної, готової до будь-яких зовнішніх та внутрішніх викликів держави, на жаль, неможлива без належної роботи національних спеціальних служб. Спектр завдань, що стоять перед СБУ, особливо в умовах т.зв. "гібридної війни", яку веде проти України хвора на "неоімперіалізм" правляча кліка Російської Федерації, надзвичайно розширений, адже набули особливої значущості не тільки аспекти адекватної силової протидії неприятелю, але й багатогранна робота з викриття та протидії ешелонованій інформаційній агресії проти нашої держави. 
І 25-річницю Служба безпеки України зустрічає в умовах жорсткого ідеологічного, кібернетичного, військового та організаційного протистояння, залишаючи при цьому на першому плані права кожної людини і громадянина, які є найвищою цінністю для сучасної демократичної правової держави, котрою прагне стати Україна.
Саме це надихає не тільки розсекречувати архіви часів радянського тоталітарного режиму, викриваючи злочини проти людяності, розповідаючи правду про минулі часи, але й впроваджувати й розвивати нові для українських спецслужб напрямки, як визволення заручників, що утримуються бойовиками та російсько-терористичними військами з неконтрольованих територій Донецької та Луганської областей, повернення громадян до мирного життя в рамках програми "Тебе чекають вдома".  
І вже найближчим часом, як завірив Президент України Петро Порошенко, національну спецслужбу чекає новий етап грунтовних реформ, докорінних перетворень. Спецслужба буде позбавлена невластивих їй, проте, покладених саме на неї ще на зорі заснування, функцій, які відійдуть до новостворюваних, спеціалізованих правоохоронних органів.
Все це має мінімізувати корупційні ризики та надати нового поштовху до розвитку вітчизняного безпекового сектору, аби він залишався на вищому рівні відповідності сучасним європейським стандартам.
Тож, вітаємо наших українських правоохоронців і приєднуємось до самих теплих побажань їх сім'ям здоров'я, миру, злагоди та добробуту.

"Подільський вісник"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Дописати коментар