Українцям "втюхали" застарілі десантні кораблі з США

Україна вперто прагне поповнити свій морський флот військовими кораблями, які вважаються списаними і не використовуються в країнах Альянсу. Перший заступник командувача військово-морських сил України Андрій Тарасов в ефірі одеського "7 телеканалу" заявив, що переговори з США стосовно передачі Україні десантних кораблів марки Island вийшли на фінальну стадію, пише "Виборча Україна".
"Це не секонд-хенд. Корабель, який виходить від країни НАТО, утримувався в такому стані, що його бойові можливості залишаються без змін, фактично", – запевнив Тарасов, підкресливши, що не зважаючи на статус "списаних" машин, кораблі знаходяться в робочому стані.
"Яким чином корабель, що 20 років активно експлуатувався, може бути не "секонд-хендом" – загадка. Не ясно також, на яких фінансових умовах відбудеться так звана "передача" цих кораблів. Однак уже зрозуміло, що комплектуючих для цих катерів в Україні немає, а отже їх доведеться закупати за кордоном", – зазначив громадський діяч, юрист Олександр Соловйов.
Є також ризик, що ці патрульні катери можуть повторити долю американських безпілотників Raven, які США в липні минулого року передали ВСУ. Тоді Генштаб також підносив це як перемогу, однак виявилося, що в умовах бойових дій на Донбасі американська техніка виявилася неефективною. Через їхню застарілу електроніку бойовики могли відстежувати місця запуску безпілотників, а відповідно – позиції ВСУ.
"Не слід також забувати й про те, що Україна – морська держава з потужними суднобудівними підприємствами. І замість того, щоб інвестувати в українську промисловість і будувати власні кораблі, влада займається такими сумнівними придбаннями. А тим часом підприємства Херсона та Миколаєва стоять без роботи", – підкреслив Олександр Соловйов.

"Подільський вісник"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар