Видворені з Молдови російські дипломати вербували бойовиків на Донбас

Молдовська розвідка вважає, що п'ятеро російських дипломатів, які були видворені з Молдови минулого місяця, були шпигунами та вербували бойовиків для участі у конфлікті на Донбасі. 
Про це у вівторок, 13 червня, повідомляє Reuters із посиланням на джерело в уряді та два неназвані дипломатичні джерела.
За даними агентства, п’ятьох дипломатів прогнали з Молдови, тому що вони, ймовірно, були офіцерами, що працювали під прикриттям на російську військову розвідку.
Молдовські чиновники вважають, що росіяни вербували бойовиків з Гагаузії, яких перед боями відправляли у напіввійськовий тренувальний табір в Ростовській області на Півдні Росії. Втім джерела, що спілкувалися на умовах анонімності, не уточнюють, яким чином та скільки саме було завербовано бойовиків.
За даними джерел, СБУ повідомляла молдовську владу про гагаузів, які беруть учать у збройному конфлікті на Сході України.
Відповідаючи на питання Reuters, чи були п'ятеро росіян офіцерами ГРУ, прес-секретар молдовського МЗС заявила, що вони дипломати і відмовилася коментувати далі.
Міністерство закордонних справ Росії відмовилося від коментарів. Міністерство оборони Росії не відповіло на прохання стосовно надання коментарів.
Нагадаємо, Молдова 29 травня п'ятьох дипломатів посольства Росії в Молдові оголосила персонами нон грата. Згодом в уряді пояснили, що це було зроблено на основі інформації спецслужб.
Разом із тим, слід відзначити, що Президента Молдови Ігоря Додона обурило оголошення персонами нон грата п’ятьох російських дипломатів, адже він вважає, що рішення про видворення росіян було схвалене на замовлення Заходу, про що сам Додон написав на своїй сторінці у "Facebook".
"Уряд здійснив обурливий жест щодо нашого стратегічного партнера Російської Федерації. Сьогодні від посла зажадали, щоб п'ять російських дипломатів покинули Молдову протягом 72 годин", - написав Додон.
Він назвав цей крок "недружнім" та "категорично засудив" рішення, яке, на його думку, загрожує російсько-молдовським відносинам.
"Розумію, що євроуніоністи роздратовані успіхами президента, досягнутими в останні місяці, і вирішили піти на прямі провокації, які несуть в собі ризик значного погіршення молдовсько-російських відносин", - написав Додон.
"Попереджаю з усією відповідальністю цю владу, що схвалене нею рішення вплутатися в геополітичні "ігри" Брюсселя і Вашингтона, а також в "ігри" військових структур НАТО в цьому регіоні є дуже небезпечним", - додав Додон.
Втім, слід наголосити, що за політичними заявами пана Додона, який не перестає загравати з Росією у публічній площині, наразі не трапилося ніяких наслідків, як-то відкликання рішення про видворення дипломатів. Водночас, МЗС РФ у відповідь, попередило  про необхідність виїзду з Москви у найкоротші терміни п'ятьох робітників молдавської дипломатичної місії. 

"Подільський вісник"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар