Аваков запропонував видавати водійські права з випробувальним терміном

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков запропонував змінити порядок видачі водійських прав громадянам, які отримують їх вперше. Зокрема, на його думку, термін дії таких документів має становити 2 роки. Якщо водій в цей період зробить не більше 2-х адміністративних правопорушень, його права поміняють на 30-річні без додаткових умов. В іншому випадку, відправлять на перездачу.
Такі ініціативи міністр висловив під час свого виступу на засіданні уряду України, представляючи проект змін до правил дорожнього руху. І виніс проект відповідної постанови на розгляд Кабміну.
За інформацією, озвученою Аваковим, в 2016 році в Україні відбулося 155 тис. ДТП. У 25 тис. з них постраждали люди: 32 тис. отримали травми, понад 3 тис. – загинули. За 9 місяців у дорожньо-транспортних пригодах загинуло 2317 осіб.
«На дорогах України у 2017 році загинуло в 4 рази більше громадян, ніж на фронті», – резюмував міністр.
Щоб вирішити цю проблему, міністр запропонував ще кілька радикальних заходів. Наприклад, він наполіг на істотному посиленні покарання для водіїв, які керують автомобілем у нетверезому стані і стали винуватцем ДТП з постраждалими, до 3-х років позбавлення волі. А в разі смерті потерпілого – садити в тюрму на 7-12 років.
Максимальну швидкість руху в населених пунктах країни Аваков запропонував встановити на рівні 50 км/год. При цьому, за перевищення швидкості більш ніж на 50 км/год міністр пропонує карати штрафом 3400 грн. (зараз 510 грн.).
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман висловив упевненість, що законопроекти, які вже подані до ВР і містять багато із зазначених нововведень, можуть бути винесені на розгляд Верховної Ради вже наступного тижня.

"Подільський вісник"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар