В Уряді придумали, як змусити підприємства економити енергію

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук представив механізм стимулювання енергоємних підприємств до енергоефективності, розроблений Агентством спільно з Українською-датським енергетичним центром, — повідомляє прес-служба Кабміну.
Як пояснив Сергій Савчук, промисловість — один з найбільш енергоємних секторів економіки. Згідно з Національним планом дій з енергоефективності, до 2020 року Україна має скоротити енергоспоживання на 9%, а це близько 6,5 млн. т. н. е., де промисловість становить 25%. Крім того, Україна ратифікувала Паризьку угоду і взяла на себе зобов’язання щодо скорочення викидів парникових газів в атмосферу. Все це вимагає масштабного впровадження енергоефективних заходів на промислових об’єктах.
За словами голови Держенергоефективності, розроблений механізм передбачає, що кошти від вуглецевого податку будуть акумулюватися на рахунку в держбюджеті і будуть спрямовані виключно на фінансування заходів з енергоефективності та відновлюваних джерел енергії на підприємствах.
"Таким чином буде створено гарантоване джерело фінансування заходів щодо скорочення енергоспоживання, зменшення викидів вуглецю та переходу на "чисті" джерела", — підкреслив Сергій Савчук.
Як повідомив Сергій Савчук, в основі механізму — досвід 18 країн світу, де вуглецевий податок мотивує підприємства займатися енергоефективністю. Наприклад, у Данії підприємства укладають угоди з Датським енергетичним агентством, згідно з якими одержують пільговий податок, а також проводять енергоаудит, впроваджують системи енергоменеджменту та проекти з енергоефективності.
"Від механізму стимулювання енергоефективності виграють, у першу чергу, підприємства. Вони зможуть скоротити енергоспоживання і викиди СО2, не обмежуючи, а навіть збільшуючи обсяги виробництва і якість продукції. Зростатиме конкурентоспроможність підприємств, міцнітиме й економіка всієї країни", — підсумував Голова Держенергоефективності.

"Подільський вісник"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар